Strona główna » Katarzyna Dobroskok

Katarzyna Dobroskok

Jestem psycholożką i terapeutką terapii krótkoterminowej pracującą w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz diagnostą osób dorosłych.

Jestem absolwentką psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Ukończyłam zaawansowane szkolenie TSR w Centrum PSR, jestem członkinią Stowarzyszenia PTTSTR. W dalszym ciągu szkole się w tym nurcie, ale bliskie są mi podejścia takie jak: nurty 3 fali CBT (m.in. terapia ACT) terapia systemowa, porozumienie bez przemocy (NVC) a także Rodzicielstwo Bliskości. Ukończyłam kurs konsultacji dla profesjonalistów A. Stain.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in.: w Przedszkolu integracyjnym nr 109 we Wrocławiu, Przedszkolu i żłobku Bielanek, Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy we Wrocławiu, Centrum Neuropsychiatrii Nuromed we Wrocławiu, Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego na oddziale dziennym Psychiatrii osób dorosłych. Pracowałam również jako wychowawca w domu dziecka. Swoje doświadczenie zdobywałam w rożnych kontekstach, z dziećmi, nastolatkami jak i osobami dorosłymi.

Udzielam konsultacji psychologicznych i szeroko rozumianej pomocy psychologicznej w zakresie wsparcia, interwencji, psychoedukacji, terapii par oraz krótkoterminowej terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.

Bliskie mi jest holistyczne spojrzenie na człowieka, a w pracy stawiam na szacunek i empatię. Mam w sobie dużą gotowość do wychodzenia poza schemat i podążanie za unikatowym światem klienta. Pracuje na zasobach, szanując cudzą perspektywę, towarzysząc w znajdowaniu rozwiązań.

Zapraszam wszystkich, którzy przeżywają trudność, stres, w tym stres mniejszościowy, relacyjny, w związku, rodzicielski, związany z chorobą czy nagłą kryzysową sytuacją, osoby, które po prostu potrzebują wsparcia lub takie, które pragną coś zmienić, rozwijać się i bardziej żyć w zgodzie ze sobą. Wszystko co jest ważne dla klienta jest dla mnie istotne. Pracuję z osobami dorosłymi, parami i nastolatkami.

Oprócz wsparcia interwencyjnego interesuję mnie diagnoza różnicowa osób dorosłych dotyczące m.in. ADHD, ASD, zaburzenia osobowości, c-PTSD. Bliski jest mi temat wsparcia osób neuroróżnorodnych. Śledzę najnowsze badania i wytyczne diagnostyczne i w dalszym ciągu poszerzam swój warsztat pracy.

Pracuję pod stałą superwizją.

Prywatnie mam w sobie dużą ciekawość do otaczającego mnie świata. Mama i żona. Uwielbiam spędzać czas na łonie natury, odkrywając nowe miejsca i języki obce. Cieszy mnie aktywność artystyczna, więc czasem lubię stworzyć coś własnymi rękami.

Scroll to Top