Strona główna » Monika Pawlicka

Jestem psycholożką, hipnoterapeutką, psychoterapeutką w trakcie szkolenia – nurt transkulturowej psychoterapii pozytywnej, a także seksuolożką.

Ukończyłam 5 letnie studia magisterskie na kierunku psychologia, specjalność psychologia kliniczna i zdrowia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu. Ukończyłam również roczną szkołę hipnoterapii w Akademii Hipnoterapii i szkolę się w psychoterapii na kierunku Transkulturowa Psychoterapia Pozytywna we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii. Ukończyłam studia podyplomowe z seksuologii na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW. Ukończyłam również szkolenia z terapii EMDR (1 poziom) prowadzone przez fundację Vitamelius, Integracji Psychodelicznej prowadzone przez fundację Liminal, a także wiele innych szkoleń z tematyki komunikacji alternatywnej AAC, arteterapii, hipnoterapii i szeroko rozumianego rozwoju osobistego.

W mojej pracy najbliższe jest mi podejście integratywne z naciskiem humanistycznym. Wykorzystuje wszelką wiedzę, zdobytą podczas mojej edukacji, a techniki i narzędzia dobieram indywidualnie do potrzeb klienta i wyzwań z jakimi chce pracować. Jest mi bliskie podążanie za klientem, odkrywanie jego potencjału i zasobów, które są niezbędne do radzenia sobie z wyzwaniami, a także asystowanie mu w odkrywaniu swojego autentycznego ja. W swojej pracy korzystam również z wiedzy i narzędzi: IFS – Integral Family Systems, EMDR, mindfullness, arteterapii, a także pracy grupowej jak treningi umiejętności społecznych czy sesje grupowej medytacji lub hipnoterapii.

Pracuję z osobami dorosłymi, a także z nastolatkami od 16 roku życia, którzy borykają się z różnymi wyzwaniami i trudnościami życiowymi jak: stres, problemy z regulacją emocji, zaburzenia nastroju, problemy relacyjne, trudności seksuologiczne, choroby psychosomatyczne, choroby przewlekłe, kryzysy egzystencjalne, doświadczenia traumatyczne. Wspieram osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny, a także osoby LGBTQI+. Wspieram również w uzależnieniach behawioralnych lub od substancji psychoaktywnych poprzez hipnoterapię, jako dodatkową formę wsparcia w terapii. W ramach programu redukcji szkód Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej zajmuje się również pomocą psychoterapeutyczną w integrowaniu doświadczeń psychodelicznych.

Nie przyjmuje klientów seksuologicznych z problemami pedofilii lub zoofilii.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas praktyki własnej, a także w pracy z osobami z niepełnosprawnościami i ich rodzinami w Stowarzyszeniu Ostoja, a także podczas praktyk w Monar, Dziecięcym Domu Opieki i Wychowania, Stowarzyszeniu Ostoja i Stowarzyszeniu Evolutio.

Podobne artykuły

Scroll to Top